Przyswajajmy wiedzę… Naturalnie!

🍃Naturalna Nauka czyli jaka? No właśnie, czym dla Ciebie jest Naturalność?
Naturalny to prawdziwy; wiarygodny normalny; nie wymuszony czyli swobodny – tak jak dzieci w naturalny sposób poznają swój język macierzysty (eng. mother tounge), tak samo gdy dostarczy im odpowiedni kontekst, mogą szybko i naturalnie przyswoić każdy inny język. Stopniowo i naturalnie przyswajana wiedza daje ogromną skuteczność i korzyści nie tylko w rozwoju konkretnej ścieżki poznawczej ale i rozwoju całego systemu i organizmu jednostki jakim jest człowiek.

🍃Dwujęzyczność!
Ponadto, naukowcy dowodzą, że dzieci wychowane w bilingwalnym czyli dwujęzycznym środowisku będą miały lepszą pamięć i rozwinięty intelekt a osobom znającym jeden język obcy łatwiej jest nauczyć się trzeciego języka niż innym osobom nauczyć się drugiego języka.

🍃Jak? Naturalnie!
Motywująca wiadomość jest taka, że jeśli słuchamy konwersacja, podcastu, wywiadu, bajki, audiobooka czy muzyki w języku angielskim, to chcąc nie chcąc uczymy się tego języka podświadomie. Takie podejście do nauki nie wymaga świadomego wysiłku, zapamiętywania słówek czy łamania sobie głowy nad gramatycznymi regułkami a mimo tego nasz mózg automatycznie i całościowo wchłania otaczający go kod językowy, frazy, gramatykę, wymowę i akcent.

🍃 Przejmij kontrolę!
Komu zaufać? Kto przekaże mojemu dziecku dobre wartości?
Jak już na dobre wkręcicie się w świat języka angielskiego, należałoby wziąć pełną odpowiedzialność za treści i wartości przekazywane w materiałach edukacyjnych. Powinniśmy uważnie wybierać content, czyli treści, ponieważ czasami „wystawienie” na niewłaściwe i nie przystosowane dla dzieci źródła języka obcego może bardzo zniechęcić dzieci. Dlatego należałoby wybrać konkretną ścieżkę rozwoju kompetencji językowych, a do tego są potrzebne materiały które są dopasowane do umiejętności i wieku Twojego dziecka aby jeszcze bardziej otworzyć strumień rozwoju wiedzy Twojej rodziny 🙂

.