Dziecko – Nauczyciel

Dziecko – Nauczyciel 🌱
✨✨✨
Czy nie masz czasem wrażenia, że ta mała istotka która wzrasta przy Twoim boku, chcę Cię czegoś głębszego nauczyć? Często gdy rozmawiam z przyjaciółmi, lub rodzicami moich uczniów – słyszę podobne zdanie „uczymy się siebie każdego dnia”. A Ciebie? Czego uczy Twoje Dziecko – Nauczyciel?
✨✨✨
Rwąca rzeka różnorodnych emocji która w nich płynie, wskazuje Nam na które z Naszych emocjonalnych trosk lub wzniesień powinny w końcu wypłynąć i się uwolnić 🙂 Nie wiem jak one to robią, ale dzieci zawsze znajdą idealną drogę, aby wskazać Nam, to co ważne! Aby wskazać, że czasami jedyne co potrzebujesz to zebrać i ułożyć swoje myśli i emocje z powrotem na półki… w uporządkowany sposób!
Przy okazji ostatniego spotkania z moją przyjaciółką, szczęśliwą mamą, usłyszałam:

„Ta praca nad sobą jest niesamowita. Mi córka otworzyła na to oczy. Ona mi (nawet nie wiem jak to nazwać) pokazała, nie, pokazuje jakie są moje słabe strony, jaką jestem zacofana, czasami mało empatyczna i wiele wiele innych aspektów mojej osobowości. Wychodzi najgorsze zło i czasami tak mi się chce płakać. Ale po chwili uświadamiam sobie, że to ona motywuje mnie do głębokich zmian wewnątrz”.

Gdy w przestrzeni pojawia się dziecko, wszystko łagodnieje, przewartościowuje się i uspokaja…
Obserwując dzieci na co dzień wiem, że pukają do Naszych drzwi, zachęcając, żebyś odsunął się od poważnego życia przesadnie wypełnionego pracą i harówką, w zamian pozwalając sobie na zasłużoną zabawę która ponownie wznowi Twój kontakt z codziennością, Twoją kreatywnością i wewnętrzną siłą. 🍀Dziecko to jeden z najważniejszych nauczycieli w Twoim życiu! 🍀